Alla gör verkligen allt för att inte bli spelbara i offensiv zon. Gath borde nog ha fått lite extra för att kliva in de sista 10 matcherna. Nu mer cirkus.
Gathlopp: Äh, det är lugnt. Är det nåt Timrå kan så är det att släppa in första målet. Det har man ju tränat på 31 gånger. Mest av alla lag. Imponerande.
Joslan00: Vi har inte råd med backar som krockar med varandra bakom eget mål, eller inte får ut pucken ur zonen i tid. Slarv slarv slarv. Detta kan aldrig gå. Byter över till Leksandsmatchen och håller båda tummarna på Glennisarna..
Gath var en så fruktansvärt bra nyhet så nu har jag panik på riktigt över att vi måste undvika kval den här säsongen. Nu får fan Leksand torska också. Skiter i vilka som kvalar bara Timrå slipper.
Gathlopp: Ska bli kul att se Gath få ordning på Forsmarks kroppsspråk. Är ärligt talat riktigt imponerad över denna rekrytering. Helt oväntad och så jävla rätt. Känns fräscht och precis vad denna grupp kmr behöva. Zäta kan fan sin grej ändå.
Sanyet: jaa helt sjukt att en sån som A.Pettersson kan gå före Dahlén exempelvis!!?? Silfverberg vad gör han ens där nuförtiden!? En sjukt duktig hockeyspelare absolut men han ska inte vara med i VM nu. Har iofs inte sett en sekund av ... | Läs mer