Att man jämt ska skylla på en massa saker vid varje tillfälle man förlorar.. Är det inte för att tränaren i andra laget sagt ngt som ska påverka domaren så skyller man på ngt helt annat. Jag var inte på matchen & jag lyssnade heller inte på radion värst mkt. Men det är väll bara att acceptera att det inte alltid går i medvind.
Jag: Kom ihåg att media vill skapa rubriker. Troligtvis så sökte nog inte "Lill-Kenta" ngn ursäkt pga förlusten. Men som tränare är han ju även tvungen att agera om han anser att dommaren inte tog utvisningar på det han borde. Det är inte att skylla på ngt kring förlusten, det är två skillda saker.
Timrå Isstadion: Westfelt är ingen dålig center.. absolut inte. Sen kan man alltid tvista om att han är en offensiv center nog för en första . Men det finns säkert andra saker som väger upp..och han kan säkert göra en riktigt fin ... | Läs mer
Herregud..