John K: Hmm... Överdriver jag om jag säger att det är päpä i båda riktningarna som fäller oss idag?
Hockey är fördjävla logiskt ibland. Det är alltid, alltid, ALLTID så att det lag som trummar på, men som inte ens kan spräcka en mödis, får den stenhårt i arslet!
Skrev jag, kul med hockey?! KUL MED HOCKEY!!1111!!!!
Kattgubben: Han har ju aldrig varit särskilt bra på engelska men tycker att han har blivit ännu sämre på senare tid. Nu vill man nästan inte lyssna på intervjuerna för att han aldrig lyckas sätta ihop en hel korrekt mening.
Han fortsatte spela efter tacklingen så tror han är ok. Men tacklingen är likt förbannat över huvudet när Sebbe är i obalans... Så ska verkligen bli spännande att se om det blir samma följder av detta.
När det gäller Westfält så måste jag säga att jag känner mig oerhört trygg när han är på isen. Han kommer nog aldrig bli någon poängmaskin, men han gör inga misstag heller! Vinner puckar,tar bort spelare och bäddar för lagkompisar!