Andersson: Vilket fiasko, hardegårds förra matchen gav 2 min var betydligt hårdare. När ska domarna börja döma lika i alla matcher. De ärvheltinkompetenta. Det där var knappt en 2a om vi jämför tacklingen på hardegård. När ska zebrorna lära sig reglerna och döma lika i matcherna. Skidåkare.
Som så många gånger förut chansar man att åka ner med en tunn trupp. Nu står vi med två gubbar kort i och med Levinssons skada och Wallis matchstraff. 10 forwards resten av matchen..
roger_sundsvall: Sluta ducka och presentera stjärten bakåt när du mycket väl vet att du kommer få en tryckare bakifrån så slipper vi dessa ”idiotutvisningar” när man puttar någon lite lätt och man flyger med huvudet in i sargen. Regel nummer ett i hockey: skydda dig själv.
FrOllik: 54 i taket? Det dröjer förhoppningsvis. Det blir nog efter karriären och när hans skridskor legat på hyllan ett tag. Sedan borde nog Zätas nr 20 bli nästa i raden att hissas. 🙄 Man bör däremot hissa spelare i tid. Inte vänta ... | Läs mer
forsmark är en säkerhetsrisk