Bragd-Birger: HA är ganska medioker, att vi slutar fyra och är i semifinal med Hinkens fuskbygge är ett tecken på hur usel Hockeyallsvenskan är just nu.
Att se modo-bik efter Rögle-FBK känns som att bevittna två olika sporter. Har HA någonsin varit sämre? Det ser ut som Vimmerby-Troja en onsdag i november.
RunarUp: Det där är ju klubbarnas totala lönekostnader, vilket är ganska ointressant. Högst lönekostnad för SHL-laget lär Fuleå ha med ganska god marginal. Men dom har ju Porsér däruppe som kastar in pengar.
1 . Att det just är FBK som blir historiska med 3-0 tapp 2 . Att det är kvartsfinaltorsk för tredje-fjärde året i rad 3 Att TV4 blåhejar på FBK hela matchen
Zource: Var det inte mot er som vi fick ett liknande mål bortdömt för 2 säsonger sedan? Vill minnas att Hållander hoppade jämfota i frustration över att domaren blåste för tidigt.
Montén Python: Att ”bojkotta” att köpa säsongskort för att man inte förstår sig på ett lagbygge i början på april är givetvis rakt av patetiskt. Inte minst när inte ett enda spelarkontrakt är presenterat. Någon jävla måtta får det ... | Läs mer
Eller är det bara lite upphottat på pappret med lite museum och arenan? Eller har ni försäkrat ert prisskåp för pengarna?
Modo är som Gollum.
"My precious", sen faller ni ner i lavan hårt kramades med sitt prisskåp.
PS, snälla släpp aldrig Hinken!