fredriko74: Vi jagar allt som gör mer än 3 poäng på en säsong.
Boyce gjorde 3 p på 46 matcher .
Frella: Jag ser helst vare sig personen eller spelaren Månsson i Timrå. Snubben har ju sett helt slut ut den här säsongen, i allsvenskan. Det klår t o m Crippe, som i a f hasat runt i Elitserien.
Nu inväntar vi bara Mats Hansson och Moe, så är förstafemman till 4/5 klar. Bäva hockeysverige!!1
Hahl Bundy: Hittat om Månsson på sportklubbens forum " Balkongrökarn UT och förhoppningsvis Robban IN... "
Ingen rök utan eld säger jag.
Blizzard: "Huge: vad har Timrå med detta att göra, Brynäs har skött det dåligt och Brynäs har fått helt sjukt mycket kritik av sina egna också, så sluta försvara A.L.L.T som har med Brynäs att göra, t.om du borde förfan se detta."
Haha, Timrå har ingenting med saken att göra.
Inlägget var inget försvar av Brynäs eller kritik mot Timrå.
Bara en liten skämtsam pik om att ni aldrig spelat nån SM-final, det borde du förfan kunnat räkna ut...
Redigerad kommentar
| Datum | Match | Res. | Publiksiffra | |
| 1. | 1967-11-04 | Brynäs - Frölunda | 3-6 | 9062 |
Peja: Pwnd by Blizzard.
Brynäsarna är fan sjukt grymma på att komma med påståenden som inte stämmer.
Nästan så man blir avis.
Peja: Inte nog med att ni inte vet hur man hanterar oväntat publiktryck, ni är crybabies också. En biljettlös timråit hade helt sonika stuckit till arenan, lyft av grindarna och promenerat in.
Men, det är klart. Att sura med Hockeysnack och TV4 är ju också manligt.
Mackelito: Moe då kanske o Oscar J?
Nja men man ska inte underskatta det som kanske kan bli en stomme kryddat med en o annan talang o etablerad bra spelare.
Nästan så att man blir sentimental över en sån stomme.