Det har blivit för mycket tombola på sistonde. Varför, för att Wedin blev skadad? Nä allt laborerande har inte funkat. Och plocka upp Halloran igen, han är en av få som spelar bra.
Karlsson74: Jag har sagt det sen flera matcher, Rindell är inte på SHL-nivå. Bra saker han gjort kan räknas på en hand, desto fler dumma beslut och slött spel.
Modano: Vi ä så klappkassa å nu tapp vi till 3-0 i boxplay!! Raset komm nu rabbuslingar!!! Vi fall somm ett korthus!! Bye Bye Tim!!! Örebro kross oss i EON på torsdag!!
Onödigt av Erixon.. Förstår inte varför dom står som att skridskorna är fyllda med cement med PP. Varför inte åka runt och nyttja ytorna?! Mycket dåligt
EXPLORERSMÅLAND: håller med... Känns inte som om man ens vill gå och se skiten på torsdag.. Fattigmånad och skitinsatser av laget kommer sätta sina spår på publiksiffran framöver.
Långben: 4e raka förlusten och inget mål på 6 perioder.
Timrå är sämt i SHL just nu. Punkt
Vi förlorar säkert mot Örebro hemma på torsdag och sen är det god natt med slutspelsplatsen. Enda lilla chansen är att Lyytinen är tillbaka, men lär inte ändra mycket.
Kebab_House: Han har framförallt valt att välja en utfyllnadsforward när vi fullkomligt skriker efter en fullvärdig back, i synnerhet som Didde kan bli borta länge. Pajas.
Något har hänt med Timrå. Såhär dålig 2 matcher i rad var vi inte ens förra säsongen. Shit vilket soplag. Vi kommer att åka ut som det ut just nu på isen.