roger_sundsvall: Wow ett tröstmål.. Bortkastad kväll. 2 timmar av ens liv som man aldrig får tillbaks. Oerhört besviken på hur vi skiter ner oss ikväll.
TimraStockholm: Varför ger tikare upp innan matcherna än är spelade? Torska en match kanske, men nästa gång är det vi som har flytet. TIKARE GE INTE UPP!!
roger_sundsvall: Nu är det bara tuta och köra, full fart framåt osså kanske, tycker inte Poulin har varit märkvärdig utan vi måste göra det svårt för honom
Bara vi inte får se Dahlén skylla på att Björklöven har tur med sig i nån intervju. Han ska bära laget och visa vi måste bita ihop och spela bättre för att vinna. Självrannsakan nu. Vi för spelet så det ska kunna se mycket bättre ut än såhär.
Kerstin_k: lövens stora problem mot BIK var ju att dom blev brutalt straffade så fort dom tog en utvisning. Timrås stora problem är att vi är helt värdelösa i pp.
BlackBay: Nix det blir dubbel vinst borta. Löven är ju bättre bort än hemma och TIK gör fler mål på borta, släpper in färre och är bästa bortalaget i serien. Ge inte upp innan första matchen är ens färdigspelad. SHL nästa år!
Smokey: Jävligt dålig inställning. Speciellt när matchen såg ut som den gjort med spelövertag.. Nä våra offensiva spelare måste rannsaka sig själva och ändra sitt spel, för de spelar precis som de alltid gjort i slutspelet.