stoff: Det här är den sämsta upplagan av Timrå IK sedan vi gick upp den där Aprilkvällen -00. Det här lär vara den dyraste spelartruppen under dessa år. Vi har ingen Sonnie, vi har ingen lysande stjärna, vi har bara skit. Bara skit! Dags att skicka Lindqvist och Johansson till varmare länder. De sänker den här föreningen.
Kattgubben: Äh det är en jävla "happy feel good" känsla över publiken. Bua ut skräpgänget på hemmais. Snart går folk inte på matcherna längre...ingen ställer krav ---> ingen presterar.
Den sjuka matchen TIK-HV för ett antal år sedan som slutade 6-6 efter enorm upphåmtning i slutet. Var det inte 0-3 då också väldigt tidigt i matchen. Repris tack!
Underbar jävla hockeykväll igår! Var på social tillställning, men tack vare många års förfining av hockey-sneakiness lyckades jag hålla mig uppdaterad under matchen. Mest nöjd med ett väl tajmat toabesök där jag lyckades pricka in ... | Läs mer