Sputnik: Det känns ju dock inte som att det är spelet som är fel. Vi gör ju bara inte mål helt enkelt, måste in hårdare framför mål men framför allt skjuter vi väldigt dåligt
Spelövertaget är ju ganska odiskutabelt, däremot behöver man kriga hårdare på returer. Det skjuts en hel del och Ortio strör en del puckar kring sig, men man har svårt att ta vara på det.
Lite mer jävlaranamma så går det här enkelt vägen.
Herminator: Det känns som 27 magskott. Räknar inte Erixons slumppuck i stolpen men Petterssons ribbskott i första var ett kanonläge. Det är ett bedövande lågt tempo i den här matchen, hoppas det finns sparkapital inför tredje.
{9829}: MEN SNÄLLA ALLA TREVLIGA TIMRÅITER!!!! VARFÖR E ALLA SÅ NEGATIVA HELA TIDEN??? VI MÅSTE VÅGA VARA POSITIVA O TRO BARA TRO PÅ VÅRA GRABBAR!!!!!!!!DOM GÖR ALLT FÖR ATT VINNA FÖR SIG SJÄLVA OCH OSS FANS!!! RÖD O VIT HOCKEYDYNAMIT STÅR SIG VÄLDIGT LÄNGE!!!!!👍👍👍👍
Woody Jokinen: Och? Dem andra senaste matcherna när dem spelade så ledde vi i skott med men vann vi dom matcherna? Nej. Gjorde den kedjan mål dom matcherna? Nej.
Gooode: Går att säga mycket om nyförvärven. Men ännu mer om ”stomme” spelarna Pääjärvi, Walli och Hartmann. Dom har blivit sämre. Där alla har kontrakt över nästa säsong. Vilket är katastrof. Sen saknar vi en 1a center. EP är tyvärr ... | Läs mer