Woody Jokinen: Rögle känns betydligt mer 3mot3 kompatibla än vårat gäng. Den enda som kan göra mål är Dahlén men han är oftast för seg i 3mot3. Genborg kanske kan sticka iväg.
Barkborren: Sådant skit ser man inte på så många arenor faktiskt. Jag brukar inte ha så mycket emot Rögle, men efter i kväll börjar jag ändra uppfattning. Publiken uppträder som riktiga rötägg. Och så har vi ju Leon också som grädde på moset.
Smörgåsen : Hua, bara blotta tanken på om vi haft Rögles skadelista. Hade de haft fullt manskap så hade de käkat upp oss. Just nu är det ju mer jämnt spelmässigt än det borde vara på isen.
Montén Python: Lilja har skjutit totalt 8 (åtta) skott på mål. På 26 matcher. Dvs, nästan ett skott på mål var tredje match. Att han fortfarande är kvar är pinsamt. Det där treårskontraktet måste avslutas igår.
Måste säga att han är på en helt annan nivå denna säsong. Startade väl litegrann redan förra säsongen.
Men så här dominant som han är mellanåt tror jag aldrig han varit riktigt. Inte ens i HA där han kunde försvinna en del i spelet mellanåt.