P A: Fan kan vi inte föreslå till Frölunda att vi kör utan målvakter ikväll i vår match också? Ingen målvakt att skjuta mitt i magen på borde gynna oss.
Nisse1: Det luktar 1-10 i baken ändå upp i Glenns arsle. Frölunda vänder den negativa trenden och vägen till SM guldet startar idag, mot Timrå såklart.
Detta känns som en match som vi skulle kunna vinna, eller så slutar den typ 8-2. General Didier Strombergo skadad, vi får se hur man resonerar på målvaktssidan.
Jaha, Luleå vidare. Man får väl ändå hålla på norrlandslagen när ens eget lag är ute. Men en sak skaver rejält med just Luleå Hockey. Det är Sveriges enda statligt sponsrade SHL-lag. CSKA Luleå alltså. Huvudsponsorer är två statliga ... | Läs mer