250kg kärlek: all heder till Kenta, han har garanterat betytt mycket för lagmoral osv, men Challe måste åxå få en eloge, trots att många tvivlade på honom från början. Smart drag att släppa fram lite juniorer! Får vi bara vara skadelösa så går vi långt! Timrå forever!!! -säger en som är uppväxt med Lill-Strimma och gammal klasskompis med Bulla och kompani. Och alltid hejat på Timrå.... Fast jag har svårt att förstå att man inte skulle vara motiverad när man redan har vunnit guldhjälmar en gång....borde det inte vara en extra sporre att vinna en gång till och bevisa att man fortfarande är bäst???? Men det är ju så klart mycket psykologi med i det hela.
Nacka TIKare: Jag tänker att Erixon säger det han måste säga för att försvara att han stannar kontraktstiden ut. Han vet nog själv att det är osannolikt att han kommer spela nåt. Man kan absolut förstå honom men att säga "Jag kommer ... | Läs mer
Fast jag har svårt att förstå att man inte skulle vara motiverad när man redan har vunnit guldhjälmar en gång....borde det inte vara en extra sporre att vinna en gång till och bevisa att man fortfarande är bäst????
Men det är ju så klart mycket psykologi med i det hela.