dr Dängroth: Jadu, Myran är Myran och inget att dra för stora växlar av. Såg likadant ut när AIK lirade träningsmatcher (matcher i eliten också för den delen). Han pratar o pratar och är alltid smågrinig på isen, det är hans stil (vilket han inte är ensam om). Folk verkar dock missa att han gör annat än detta och hakar enbart upp sig på "ret-Myran". Som lagkapten är det väl givetvis tänkt att han ska "lugna sig" lite men det är inte tänkt att han ska bli en helt ny människa och hockeyspelare.
Först blir man deprimerad när man får läsa om årets siffror. Fast när jag tänker på vart föreningen var för tio år sedan så tycker jag nog att det har gjorts en jäkla resa! Så lite glad kan man nog vara ändå.
Jadu, Myran är Myran och inget att dra för stora växlar av. Såg likadant ut när AIK lirade träningsmatcher (matcher i eliten också för den delen). Han pratar o pratar och är alltid smågrinig på isen, det är hans stil (vilket han inte är ensam om). Folk verkar dock missa att han gör annat än detta och hakar enbart upp sig på "ret-Myran". Som lagkapten är det väl givetvis tänkt att han ska "lugna sig" lite men det är inte tänkt att han ska bli en helt ny människa och hockeyspelare.