Måste säga att jag blev grymt besviken på Timrå igår. Lagkaptenen var tillbaka men var fanns lagets vilja egentligen? Glömdes den kvar i bussen? Robin Jonssons 10-minutare fick mig att nästan hoppa sönder soffan i ilska. Jag kan gott och väl förstå frustrationen som uppstår utav en dålig period. Men varför låta käften glappa när matchen står och väger som den då gjorde. Kan det vara dags mån tro för Challe att träna med grabbsen på lite s.k. Anger Management vid utvisningssituationer?.
Men det är bara att bita i det sura äpplet och ta nya tag inför nästa match. Nu ser vi till istället att visa "MiniJönssons" Rögle att RÖTT är RÄTT !!!
DenRöda: Endera ligger arenan kvar där den är, och då får man acceptera att klubben aldrig kommer kunna växa till någon stormakt i SHL ens i teorin, eller så flyttar man den till hamnen. Allt snack om Birsta osv. är ju bara en extremt ... | Läs mer
Robin Jonssons 10-minutare fick mig att nästan hoppa sönder soffan i ilska.
Jag kan gott och väl förstå frustrationen som uppstår utav en dålig period. Men varför låta käften glappa när matchen står och väger som den då gjorde.
Kan det vara dags mån tro för Challe att träna med grabbsen på lite s.k. Anger Management vid utvisningssituationer?.
Men det är bara att bita i det sura äpplet och ta nya tag inför nästa match.
Nu ser vi till istället att visa "MiniJönssons" Rögle att RÖTT är RÄTT !!!