Sune: Enormt med skador för tredje året i rad. Vad har Timrå gjort? Sparkat läkaren. Det lär ju vara läkarens fel att skador uppstår, inte fystränaren eller att signa skadebenägna spelare.
73Sjöbba: Alla skador kan inte vara skador. Det måste finnas någon annan anledning till att spelare efter spelare ser matcherna från läktaren. Vill man inte spela så är det lätt att sitta av ett par extramatcher.
Jag är också inne på det du skriver i sista raden. Något är jävligt fel.
Underbar jävla hockeykväll igår! Var på social tillställning, men tack vare många års förfining av hockey-sneakiness lyckades jag hålla mig uppdaterad under matchen. Mest nöjd med ett väl tajmat toabesök där jag lyckades pricka in ... | Läs mer
Sparkat läkaren. Det lär ju vara läkarens fel att skador uppstår, inte fystränaren eller att signa skadebenägna spelare.
Det är något som ligger och pyr inom föreningen.