glenninski: När vi pratar pengar är väl just ekonomiska uträkningar det mest vedertagna i sammanhanget? Tror du inte dessa pengar fanns i Timrås Budget ? vad händer med en organisations vinst om en utgiftspost tas bort och omsättning är detsamma och och ingen utgiftspost tillkommer. Kontraktet som löstes var på cirka 8 miljoner inkluderat både löner och annat kontrakt tekniskt. Detta enligt en källa inom Timrås organisation även innersta kretsen om du förstår. Jag är inte ekonom kan tilläggas =)
Jag hoppas att Gunnar Svensson förstår att Pääjärvis bästa o Timrås bästa :) är att han fortsätter utvecklas hos oss. Såå lite speltid har ju killen inte fått o jag tror knappast att han har fått någon mer speltid i nåt annat lag. Nästa år kommer han att regera på plan.
Kollar man runt gör vi en bra silly - hittills. Som exempel plockar Färjestad in en slovak som knappt var topp 50 i inhemska poängligan, Djurgården sägs värva hem Hank the Tank occh Växjö ersätter McLaughlin med Mäntykivi. Vidare har ... | Läs mer