Nu när jag sedan länge gett upp denna match och kan analysera någotsånär nyktert så är ju inte denna match någon jätteöverraskning. Inte med tanke hur säsongen förlöpt; - Nästan aldrig 2 bra matcher i rad - Ett bortaspel som flera gånger inte hållit allsvensk nivå Sedan gör HV en riktigt bra slutspelsmatch.
Man kan se att det är inte alltid samma spelare som gländer i grundserien som står pall i slutspel. Helt annan hockey i slutspel ju. I ett slutspel skulle vi kanske behöva en 100 dalamatiner :-)
Nä nu får man "njuta"!? av vi är i slutspel och hoppas att vi fortsätter spela bra hemma och kanske kan göra nån jämn match i Jnkpng. Fortsätt vara bra fans. Fortsätt att stöda laget. Fortsätt tycka mindre bra om Hv #10.
Först blir man deprimerad när man får läsa om årets siffror. Fast när jag tänker på vart föreningen var för tio år sedan så tycker jag nog att det har gjorts en jäkla resa! Så lite glad kan man nog vara ändå.
- Nästan aldrig 2 bra matcher i rad
- Ett bortaspel som flera gånger inte hållit allsvensk nivå
Sedan gör HV en riktigt bra slutspelsmatch.
Man kan se att det är inte alltid samma spelare som gländer i grundserien som står pall i slutspel. Helt annan hockey i slutspel ju. I ett slutspel skulle vi kanske behöva en 100 dalamatiner :-)
Nä nu får man "njuta"!? av vi är i slutspel och hoppas att vi fortsätter spela bra hemma och kanske kan göra nån jämn match i Jnkpng.
Fortsätt vara bra fans.
Fortsätt att stöda laget.
Fortsätt tycka mindre bra om Hv #10.
Kämpa Timrå