liston: Det är ju lite jobbigt när man måste se honom sitta och nästan skita på sig efter avgörandet, av besvikelse. Bäst (sämst) tycker jag var hans kommentarer på Thörnberg-grejen. Han hade väldigt många åsikter om den situationen och bentacklingen bara för att avsluta med att erkänna att han inte ens sett situationen. Vad är hans jobb nu igen? Han är inte så mycket hockeyexpert, som en grinig gammal gubbe.
Olle: Ja, man kan bara hoppas att han har sgt sitt sista ord om Timrå i timrå. han kan hålla sig söder om fjollträsk och vara expertkommentator på svampplockning eller nåt.
JonteD: Älskar engagemanget. Det är fint hur vi alltid löser komplexa föreningsfrågor med CAPS LOCK och utropstecken.
Jag tycker vi tillsätter en ny styrelse bestående av några från kommentarsfältet. Vi kan ta besluten mellan periodpauserna och finansiera allt med swish och kaffe i pausen.