jens_88: Precis. Svårt att börja med någon form av "min-pappa-är-större-än-din" mentalitet om en part inte bryr sig så nämnvärt. Och med tanke på hur anonym Hahl har varit i Frölunda, så bryr jag mig inte så mycket om honom.
Men skulle han vilja komma tillbaka, så varsegod. :)
Hur vet man egentligen att en spelare tar åt sig av ignorans? Det undrar jag. Framförallt när vi i Timrå haft en attityd som förlåter precis allt. Framförallt när det kommer till yttringar från läktaren. På internet är det en annan grej, där reageras det vilt. Men på läktaren så ska vi håna spelare som Hahl med tystnad. Det måste svida något oerhört. Fruktansvärt. Eller så sänder det bara en signal att man kan lämna Timrå IK hur man vill under vilka omständigheter som helst eftersom ingen reagerar. Tystnad är ingen reaktion.
Montén Python: Hoppas verkligen TS. har lite nya ide'er vad gäller uppspel, hålla i och inte "dumpa puck" i tid o otid. Rörligare PP och inte att han har förutfattade meningar om vilka som skal vara på isen vid PP. Inte vara rädd att ... | Läs mer
Men skulle han vilja komma tillbaka, så varsegod. :)