Icing-Ove: Mumlet må förvirra dig och diverse murvlar vilket säkerligen är meningen. Pyrret får garanterat rakare besked och i hans fall ligger nog inte pucken hos Linkan. Men även det kanske har undgått dig?
mikenomad: OK, så TIK får loss pengar till Pyrret om han blir kvar i Sverige tror du? Ja, väljer han FBK istället för TIK om budet är lika stort, ja då är han ju en liten svikare. Killen vill ju inte spela center, så då kan jag inte heller se FBK som en bra klubb, då de väl nu främst söker ersättare till Wallin.
DenRöda: Endera ligger arenan kvar där den är, och då får man acceptera att klubben aldrig kommer kunna växa till någon stormakt i SHL ens i teorin, eller så flyttar man den till hamnen. Allt snack om Birsta osv. är ju bara en extremt ... | Läs mer