... Timrås andra nyförvärv: "Fredrik Sonntag har imponerat. han har kört riktigt hårt och kan bli en riktig krigare ute på isen. 'Kolan' (Mattias Karlsson) är också ambitiös och har kört riktigt bra. Och han har bidragit med väldigt bra stämning i omklädningsrummet. Gabriel Karlsson också. Sedan kom Kirill Starkov för några dagar sedan. Det verkar också vara en schyst kille."
jens_88: Jag också. Hoppas att lokalpressen gör en mer uttömmande artikel i ämnet "Timrås nyförvärv" snart. Alltid intressant att läsa om hur de är och hur de uppfattas.
Extra roligt att han börjar med att nämna Sonntag. Den karln har ju både fått ris och ros här inne.
När det gäller Westfält så måste jag säga att jag känner mig oerhört trygg när han är på isen. Han kommer nog aldrig bli någon poängmaskin, men han gör inga misstag heller! Vinner puckar,tar bort spelare och bäddar för lagkompisar!
Anders om ...
... Timrås andra nyförvärv:
"Fredrik Sonntag har imponerat. han har kört riktigt hårt och kan bli en riktig krigare ute på isen. 'Kolan' (Mattias Karlsson) är också ambitiös och har kört riktigt bra. Och han har bidragit med väldigt bra stämning i omklädningsrummet. Gabriel Karlsson också. Sedan kom Kirill Starkov för några dagar sedan. Det verkar också vara en schyst kille."
Det tyckte jag var riktig intressant läsning