Taurus: Det fanns spelare idag som var helt värdelösa, ja. Åkerlund gör en riktig blek insats men vilken målvakt kan egentligen släppa 5 puckar och få godkänt?
Den här sortens matcher förlorar vi fan inte på grund av enskilda misstag, den som inte ser att vi förlorar för att det varken finns psyke, hjärta eller lag han är inte bara blind, han är även helt jävla dum i huvet.
Vi märkte jättetydligt igår att Westfält försvann mer eller mindre i sin centerposition. Vi kommer få ut mer av honom på kanten. Vad hade Levinsson igår? En kontrollerad ingång och två passningar på blad? Tappade puck hela tiden. ... | Läs mer
Ja men tänk på att en ES tränare kan inte ha halva laget med div 1 spelare: Vems felet är??Ja dom har nog inte skridskor på nån dag alls