250kg kärlek: Inte alla sanning där om Moe tror jag.... Enligt vad jag hört så vart han inte petad för att han var dåligt tränad... Utan för att ha kommit bakis på en träning... Vilket jag inte vill ska stämma
Mathias: Jag vill förtydliga att mitt intryck av Eric inte är densamma som vissa andra på forumet. Jag känner Eric för lite, jag vet knappt vem det är. Mitt intryck av honom var mer av det ironiska slaget. Moe är en enormt talangfull spelare som med hårt jobb går en ljus tid till mötes.
Hans comeback i laget (efter hans skada) visade prov på goda kvaliteér.
Vad gäller hans eventuella nattliga äventyr så låter jag det vara osagt. I just det fallet lever jag efter "mind your own buisness".
Jag tror Timrå hade haft många mer poäng om det inte hade varit så jädrans många bortamatcher dessa första 13 matcher. 5 matcher hemma gett 12 poäng. 8 bortamatcher gett 8 poäng. Men Timrå har gjort det bra med alla dessa bortamatcher trots allt.