Kattgubben: "Kan vi inte bara Sanny och Kolan byta tröja lite diskret under powerbreaket i matchen mot FBK? De är på vissa håll oerhört missnöjd med hans insats so far, kanske i samma utsträckning som vi är missnöjda med Kolan. Det skulle gynna båda lagen ... win-win för faaan. ;-)"
Anledningen till att man inte är nöjd med Sanny är att han inte presterat det man förväntat sig. Det är inte så konstigt eftersom han inte trivs så bra i FBK. Dit gick han för pengarna och det är inte alltid så lyckat. Det är bättre att spela med hjärtat och i ett lag där man trivs, vilket var fallet när han spelade sina säsonger i Timrå IK.
Smörgåsen : Håller med, rättning i ledet nu för fan. Lite rim och reson tack, JJ är väl sett över flera säsonger nu en av SHL:s mest utpräglade 1:e målvakter. Men det är typiskt HS, guldfisk-minnet. Ett par matchers svacka så är han instabil och ett såll. En målvakt man inte vinner med. Bullshit
Anledningen till att man inte är nöjd med Sanny är att han inte presterat det man förväntat sig.
Det är inte så konstigt eftersom han inte trivs så bra i FBK. Dit gick han för pengarna och det är inte alltid så lyckat. Det är bättre att spela med hjärtat och i ett lag där man trivs, vilket var fallet när han spelade sina säsonger i Timrå IK.