mattias - 74: jo men det är ju knappast första gången ett miljöombyte gör en ung spelare gott. Supportrar från båda sidor behandlade ju Granath som att han vore 33 år och slut som spelare istället för en 23årig (nu 24) spelare som fortfarande kan utvecklas.
Samma sak gäller för övrigt Skogs som bara är 1 år äldre, killen kan fortfarande utvecklas och är inte en kille inne i sina sista år som spelare direkt..
Först blir man deprimerad när man får läsa om årets siffror. Fast när jag tänker på vart föreningen var för tio år sedan så tycker jag nog att det har gjorts en jäkla resa! Så lite glad kan man nog vara ändå.
dr-nix:
Jag är lika förvånad som de flesta leksingar. Bara att lyfta på hatten och det är tydligt vad ett miljöombyte kan betyda.