Vi ska vara förbannat glad över en poäng idag. Inte det minsta rättvist skulle jag vilja säga. Men det viktigaste av allt har blivit verklighet. Vi har äntligen säkrat kontraktet! Hurra hurra hurra hurra för det. Så känner jag i alla fall. En enorm lättnad över att vi klarade det, trots allt.
Det som känns värst just nu är att modo******* vinner i sudden. Hua.
Skarin: Det värsta är väl att vi "skänker" bort 2 poäng till Brynäs samtidigt som vi fick hjälp av både Rögle och Djurgården att skaffa ett kanonläge inför slutspurten.
Skarin: Vi backade 4 millar förra sässen. Missat slutspel innebär ytterligare 5 back i år. Men jag känner som du eftersom jag stora delar av säsongen känt en högst påtaglig oro för att det skulle gå käpprätt åt H-E!
Red Bulls: Naturligtvis ett av de bästa alternativen vi kunde tänka oss, åtminstone såhär på förhand. Klubben behöver lugn och ro, trygghet och erfarenhet och här får vi in det samt en enorm vinnarkultur. Fy fan vad bra!
Det som känns värst just nu är att modo******* vinner i sudden. Hua.