250kg kärlek: Jag tror inte att deras vänskap raserats p.g.a. Dahléns fockning ifrån Frölunda. Och om så är fallet sär det beklämmande. Då var det en lättvindig vänskap utan någon plattform. Man måste lära sig att skilja på sak och person. Business är business och ingenting annat. Och i annat fall kan han väl alltid ro ut i eka längs sjön Sommen med Kenta å en back pilsner tillsammans.
Edit: Jag reserverar mig för mitt geografiska minne kan svikta en aning. Osäkerheten sprider sig på mina läppar just nu om det verkligen är där som Kenta har sin stuga?
Red Bulls: Naturligtvis ett av de bästa alternativen vi kunde tänka oss, åtminstone såhär på förhand. Klubben behöver lugn och ro, trygghet och erfarenhet och här får vi in det samt en enorm vinnarkultur. Fy fan vad bra!
Undrar just om Nubben blir bjuden på pilsnerkvällar i Jämtlandsbygden i sommar? Något säger mig att det är slut på det nu.