Sitter o funderar: Kan det inte vara Iiro Tarkki man är intresserad av i Finland? Han har kontrakt men det måste vara billigare att lösa än KHL om det nu är så? Coolt med storebrorsan i Modo o vi tar den bättre lille brorsan :)
Hahl Bundy: Rämö behöver inte vara så dyr att lösa. Har för mig att alla spelare i KHL som är under 30 måste skriva minst 2årskontrakt med klubben. Dom flesta har därför klausuler som gör att dom kan bryta kontrakten.
Både Omark och Harju skrev ju två-årskontrakt fast alla visste att dom enbart skulle spela där ett år sen dra över Atlanten.
Timrås läkare talar ut ************************************************************** Det allra största frågetecknet efter genrepet är förstås kaptenen Anton Lander. Han klev av skadad och enligt sportchefen Kent Norberg har han ... | Läs mer
Han har kontrakt men det måste vara billigare att lösa än KHL om det nu är så?
Coolt med storebrorsan i Modo o vi tar den bättre lille brorsan :)