Rooster23: Kan ju till stor del bero på att personer som Rönnqvist iofs säkert har bra kunskaper och även är hyggligt nyanserade och opartiska, men att dom trots allt inte har samma underlag att gå på som nämnden har, i form av det saker jag talar om (utsagor från spelare och vittnen, video, osv osv). Men jag är inte så dum att jag inte inser att även dessa sakkunniga personer också kan göra fel. Tror bara inte att dom är så enormt inkompetenta som det påstås från många håll. Millimeterrättvisa går det aldrig att få.
JonteD: Pratade för länge sedan med sittande ordförande. Högst densamme som lade strömming i saltlake. Han sa ungefär att det är så sjukt dyrt att ställa ett lag på isen som skall utmana om SM-guld att man nästan måste äventyra ... | Läs mer
Men jag är inte så dum att jag inte inser att även dessa sakkunniga personer också kan göra fel. Tror bara inte att dom är så enormt inkompetenta som det påstås från många håll.
Millimeterrättvisa går det aldrig att få.