JimmyH: Nej men det är ju klart att om man sett Sannys dödning på Yetman med egna ögon så väger det tyngre än mycket man läst sig till. Det är iaf min bild av hur nostalgiska band fungerar.
Nu tycker jag inte att Adolf Hitler är en jämförbar variabel i något sånt här sammanhang eftersom han måhända var en av världshistoriens värsta avskum. Om du frågar alla 17-22 åringar i Sverige och ber dom beskriva ww2 och dess generella händelseförlopp så tror jag att resultatet skulle spegla min poäng ganska bra.
DenRöda: Endera ligger arenan kvar där den är, och då får man acceptera att klubben aldrig kommer kunna växa till någon stormakt i SHL ens i teorin, eller så flyttar man den till hamnen. Allt snack om Birsta osv. är ju bara en extremt ... | Läs mer
Olle: Man behöver givetvis inte ha levt när en spelare spelat för att veta vad spelaren har betytt för klubben. Det går att läsa på.
Precis på samma sätt som folk borde veta att Adolf Hitler har haft större betydelse för nazismen än Jimmie Åkesson.
Jag har sett två slätstrukna perioder i matchen Pittsburgh-Tampa Bay.