1150x200-tiken-1123131_tz4N8mRqd8Wf0t8.png

Timrå IK

SHL · 614961 inlägg · 6214 ämnen

Inlägg: 1319207

Sv: Brynäs IF - Timrå IK 2010-12-09
Ambroo: Även Thåström tolkar/dyrkar den store Felin! Men nu tänker jag inte lägga upp mer ångest här;) Den får Ni fan söka själv.

(Felin hade blivit större än Thåström om han haft en elgura!)

Nu ska jag ladda inför nästa hockeyångest med Explorer och ett russin!

Får bli After Work i TIK-stil. Ska man klä ut sig till präst eller vägarbetare?

Svarskommentarer

Sv: Brynäs IF - Timrå IK 2010-12-09
Smokey: Präst eller vägarbetare???...Tror stenhårt på en ångestladdad ljungfru maria som nyss misst oskullden till gruvarbetaren inhåle..

En smokey som inte ska lägga upp mer ångest, vore som sex i gummidräkt lika trovärdigt, och med tanka på att ångestens urfader (Smokey) bar TIK till elitserien med ångesten vilande på sina axlar och en låda med tysk lantvin i sin barm, så bara konstatera fackta, man ska tänka på sitt ryckte..ha ha..

Sv: Silly Season 2026-27
Pucken:
Jag tog med lite film i dagens livesändning från arenan. Ibland glömmer man bort att alla andra inte springer i arenan nu under off-season och att det kan vara kul och se vad som händer där inne. Vi får försöka bjuda på lite ... | Läs mer