Timrå Icon: Han såg väldig seg ut. Han har ju dessutom spelat typ 2 matcher den här säsongen och ringrostigheten var märkbar. Dock hade hm en genomåkning där man såg att när han vill så kan han fortfarande. Det som är glädjande är hur trött AIK-laget såg ut att vara. De är nog nere i en riktigt djup svacka som kommer bli tuff att ta sig igenom. Svackan lär dock ta slut någon gång i slutet på Februari, typ 26e eller nåt.
Blake Slåhan: Mycket man vill ha. Vart tror du pengarna ska komma ifrån? Är det rimligt att förvänta sig ett bättre lag än ifjol? När spelare som Hållander och Kapanen spelade på väldigt rabatterade löner.
Det som är glädjande är hur trött AIK-laget såg ut att vara. De är nog nere i en riktigt djup svacka som kommer bli tuff att ta sig igenom. Svackan lär dock ta slut någon gång i slutet på Februari, typ 26e eller nåt.