Nisse: Någon eller några andra måste bygga nästa års lag. Räkna bort Sebbe o Lander nästa säsong har vi tur så blir Lander kvar 1 år till. Sen har du helt rätt om ST o DB. Starka personer inom styrelsen som H Berg o Ulf Larsson bör ställa ett misstroende mot klubbledningen och agera som en styrelse bör göra när VD mfl inte presterar. Ekonomiansvarig och sportchef får inte vara samma sak i Timrå IK!!
Stridhsyxa: Det är inte många sportchefer som inte gör det när situationen kräver det. Sen gäller det ju att få till en bra träff och det blev det verkligen med LaLeggia-skiftet, även om vi blev av med klubbens främsta poängback genom ... | Läs mer
Sen har du helt rätt om ST o DB.
Starka personer inom styrelsen som H Berg o Ulf Larsson bör ställa ett misstroende mot klubbledningen och agera som en styrelse bör göra när VD mfl inte presterar.
Ekonomiansvarig och sportchef får inte vara samma sak i Timrå IK!!