Per HApps: Men pensionspengarna är ju ett cash flow-problem. Och det räknas ju bara under ett räkenskapsår. Så om problemen fanns ena året, behöver det inte betyda att det kommer att se ut på samma sätt nästa år.
hubbenorlen & Timrå Icon: Frågan är väl var man ska ta pengarna ifrån? Man är redan skyldig kommunen och det är ju inte direkt så att vi spelat till oss något överskott dom senaste åren.
Smörgåsen : Absolut, håller med! Men vi ska också veta att vi ökat både i antal och engagemang sista åren. Det går åt rätt håll, definitivt! Vi var kassa, är typ bra nu och ska bli bäst, så småningom. ;)
Så om problemen fanns ena året, behöver det inte betyda att det kommer att se ut på samma sätt nästa år.