Kostiainen: Själv tar jag gärna ett antal till sådana här sorgliga historier om det renderar i nya poäng. Det här var två löjligt jävla kukviktiga pinnar. Ett mål i baken! Det tar vi med oss. Resten glömmer vi fort som fan.
Och just ja, Pikken. Dags för Kent-Linkan att jobba lite nu. Det är ren kapitalförstörning att låta honom glida runt. Löjligt! Obegripligt att Murran får ta mer skit härinne.
Vi märkte jättetydligt igår att Westfält försvann mer eller mindre i sin centerposition. Vi kommer få ut mer av honom på kanten. Vad hade Levinsson igår? En kontrollerad ingång och två passningar på blad? Tappade puck hela tiden. ... | Läs mer
Dagens 2 poäng var de sorgligaste 2 poäng jag sett. Inte ett uns av spelglädje, inte ett uns av taktik, det var tamefan riktigt uselt.