LennartA: Undrar vad spelarna tycker att vi supportrar skänker pengar, blir dom taggade eller tycker att vi sviker dom som finns (kvar)? dom måste tänka lite på vad som händer nu,när vi samlar till ny spelare som kanske tar deras jobb.
Här har ju gång på gång skrivits om hur sponsorer skulle dyka upp bara man startade en insamling. Vart fan är de nu, har de kursat? Nu när "Sveriges mest handlingsförlamade förening" startat en insamling då verkar de sponsorföretagen inte finnas kvar längre. Det var ju så enkelt, det var ju bara att starta en insamling... Man har snart skramlat ihop till fjorton dagars lön åt Brendl.
Montén Python: Hoppas verkligen TS. har lite nya ide'er vad gäller uppspel, hålla i och inte "dumpa puck" i tid o otid. Rörligare PP och inte att han har förutfattade meningar om vilka som skal vara på isen vid PP. Inte vara rädd att ... | Läs mer