El Maco: Tror det mesta sitter i huvudet på den pojken. Om han växer till sig lite mentalt så slutar han förmodligen med såna där idiotiska chansningar som ofta resulterar i turnovers. Men folk verkar glömma bort att han inte var så särskilt mycket bättre innan han drog iväg heller. Han var bättre offensivt, men spelade ganska riskfyllt och slarvigt redan då.
Red Bulls: Naturligtvis ett av de bästa alternativen vi kunde tänka oss, åtminstone såhär på förhand. Klubben behöver lugn och ro, trygghet och erfarenhet och här får vi in det samt en enorm vinnarkultur. Fy fan vad bra!
Men folk verkar glömma bort att han inte var så särskilt mycket bättre innan han drog iväg heller. Han var bättre offensivt, men spelade ganska riskfyllt och slarvigt redan då.