lungan: Jag kollade i kristallkulan och såg dels att Timrå kliver upp och tar 8-9 poäng av de kommande tolv, dels att SSK inte tänkt låta sig nollas utan kommer plocka en hel del poäng i sina matcher mot Örebro och Västerås vilket ger oss lite lucka ner till tredjeplatsen med tre omgångar kvar. Tar vi SSK borta har vi råd med tre av sex i avslutningen mot Örebro och Västerås. Så kulan verkar lovande.
Och som come backande Drgonssupporter ikväll kan jag meddela att Sundsvall avslutade strålande och vann mot 08 Stockholm. Snyggt! Kanske ska åka till Uppsala och se Storvreta-Granlo nu?
Tallnäs: Härligt att läsa. Det har ju spekulerats att eftersom EP40 har hus i/vill bo i Sthlm så skulle han hellre spela för något lag där om han avslutar i SHL....Detta dementerar ju det hela. Finns bara ett svenskt lag för Elias :-)