reborn: Ja nu kanske jag missuppfattade något i fyllan och villan men var det inte så Knylan menade egentligen...? Att vi inte skulle ta någon skit utan kräva mer?
Timrå Icon: Så uppfattade inte jag det. Tyckte han skrev att det var bara löjligt att oja sig över att spelare inte tackar sina supportrar som rest långt för att stötta laget på bortaplan. Att det är vår uppgift att helt kravlöst älska föreningen, att göra det utan att förvänta sig nåt tillbaka. Nå, jag kan ha fel men var det så håller jag alltså inte med.
Jag tror Timrå hade haft många mer poäng om det inte hade varit så jädrans många bortamatcher dessa första 13 matcher. 5 matcher hemma gett 12 poäng. 8 bortamatcher gett 8 poäng. Men Timrå har gjort det bra med alla dessa bortamatcher trots allt.
Att vi inte skulle ta någon skit utan kräva mer?