Glöm inte att det förmodligen är "Jonte" som avgör för Asplöven mot TIK kommande säsong. Om han nu spelar där. Om vi nu inte har gått i KK vid det laget. Det är så det fungerar här i livet. Tyvärr.
Laken: Jag är som sagt för en fortsättning. Med det hoprafs det här sena lagbygget lär bli behövs några med timråerfarenhet. Han skulle funka typ två säsonger i allsvenskan innan föreningen kan börja bygga rejält.
Tallnäs: Härligt att läsa. Det har ju spekulerats att eftersom EP40 har hus i/vill bo i Sthlm så skulle han hellre spela för något lag där om han avslutar i SHL....Detta dementerar ju det hela. Finns bara ett svenskt lag för Elias :-)
Jag hoppas inte Jonte blir kvar i Timrå kommande säsong. Alltför omständig och tar inte direkt dom där extra skären.