...så har jag roat mig med att räkna ut vad det kostar att se alla Timrå IK:s matcher på tv/dator.
Bara sep-okt måste man betala 700 kronor till Hockeyallsvenskan Play (eftersom dom inte har något abonnemang), 500 kronor till Viaplay och 300 kronor till S24.
Det blir en totalkostnad på 1500 kronor, alltså 750 kronor i månaden. Kostnaden för säsongen blir då, om man förutsätter att detta fortsätter, runt 5200 kronor.
Detta är ju vansinne. Nästan dubbelt så dyrt som Csports och betydligt mer roddigt och otillgängligt.
hubbenorlen: Ja det är illa, jag trodde i min enfald det skulle räcka med att ha ett viaplay abonemang för att se dom flesta bortamatcherna med några enstaka s24 köp.
Montén Python: Hoppas verkligen TS. har lite nya ide'er vad gäller uppspel, hålla i och inte "dumpa puck" i tid o otid. Rörligare PP och inte att han har förutfattade meningar om vilka som skal vara på isen vid PP. Inte vara rädd att ... | Läs mer
...så har jag roat mig med att räkna ut vad det kostar att se alla Timrå IK:s matcher på tv/dator.
Bara sep-okt måste man betala 700 kronor till Hockeyallsvenskan Play (eftersom dom inte har något abonnemang), 500 kronor till Viaplay och 300 kronor till S24.Kostnaden för säsongen blir då, om man förutsätter att detta fortsätter, runt 5200 kronor.