Johan J: Sant, det är väl knappast praktiskt genomförbart. Dock! Faktum kvarstår, enkelhet måste vara prio vid såna här initiativ. Som dessvärre lyser med sin frånvaro precis som BB skriver. Åtminstone info och pushning för det.
mikenomad: Om jag inte minns fel har det tidigare gått att rösta på matchens lirare genom SMS så man har provat den kanalen. Förmodligen kostade det mer än det smakade den gången. Men om givaren kan välja att betala olika belopp från säg 50 till 500 kr så kanske det går att dra in pengar. Frågan är vilka intäkter det kan krävs utifrån kostnaderna för tjänsteleverantör och administration.
Kollar man runt gör vi en bra silly - hittills. Som exempel plockar Färjestad in en slovak som knappt var topp 50 i inhemska poängligan, Djurgården sägs värva hem Hank the Tank occh Växjö ersätter McLaughlin med Mäntykivi. Vidare har ... | Läs mer