Mycket, mycket, starkt av Timrå att ta poäng i Scandinavium mot Förlunda. Än större blir prestationen om man betänker att Timrå-krigarna hämtade upp underläge tre (!) gånger i matchen... Vilken lagmoral!
Wallenberg verkar ha kommit igång ordentligt på slutet, mål igen. Ser man till skottstatistiken så verkar inte Kapanen varit så dålig han heller... ;-)
Synd bara att så gott som alla bottenlag också plockade poäng. Jag är fortfarande nöjd om vi slipper, den förhatliga, kvalserien! Vem är förresten förvånad över turbulensen i Linköping...? Inte jag i alla fall!
Hoppas på matchrapporter (inkl. spelarbetyg) från de som var och bevittnade Timrå-hjältarna ikväll.
Rip Kirby: Han har ju flyttat hit med frugan. Det är 4 stycken tränare, det inte tommy har kan kompletteras på de 3 andra positionerna. Tommy är och ska vara en ledare, tycker det syns att gruppen lyssnar, tar till sig och känner sig ... | Läs mer
Vilken lagmoral!
Wallenberg verkar ha kommit igång ordentligt på slutet, mål igen.
Ser man till skottstatistiken så verkar inte Kapanen varit så dålig han heller... ;-)
Synd bara att så gott som alla bottenlag också plockade poäng. Jag är fortfarande nöjd om vi slipper, den förhatliga, kvalserien!
Vem är förresten förvånad över turbulensen i Linköping...? Inte jag i alla fall!
Hoppas på matchrapporter (inkl. spelarbetyg) från de som var och bevittnade Timrå-hjältarna ikväll.
Tack Timrå! Älska Timrå!