El Maco: Jag skulle säga allt som allt ca femtio personer på ståplats vilket räckte till att överrösta en ganska svag hemmaklack.
Rätta virket var där. Stor eloge till dem som åker från Sundsvall mitt i veckan. Jag tyckte konfettiregnet vid Timrås två första mål var lite charmigt även om jag ogillar att saker kastas in på isen. Vi börjar vänja oss vid att pyroteknik används på fotbollsmatcher i Allsvenskan. Då diggar jag Rätta virkets Panduro-teknik mer.
Smörgåsen : Håller med, rättning i ledet nu för fan. Lite rim och reson tack, JJ är väl sett över flera säsonger nu en av SHL:s mest utpräglade 1:e målvakter. Men det är typiskt HS, guldfisk-minnet. Ett par matchers svacka så är han instabil och ett såll. En målvakt man inte vinner med. Bullshit