DJ Hemp: För mig smäller Timrås seger högre. Sveriges innebandydamer vinner ju VM var och vartannat år. Så ofta är det inte TIK vinner 4 matcher och håller nollan två matcher i rad. Borde inte vår målvakt klättra ganska ordentligt i målvaktsligan nu?
Woody Jokinen: sjua i räddningsprocent, fyra i insläppta mål, etta i antal nollor... Rolig bonusinfo att han ligger före Kevin Lindskoug i alla tre kategorier. Håll i Mattsson!
Woody Jokinen: Jag håller med. Innebandy är ingen stor sport i världen. Att Sverige vinner VM är ingen stor grej varken med herrar eller damer. Det är ju i Sverige som den sporten har fötts för inte så värst många år sedan. Då är det väl ingen stor bedrift att vinna VM.
Fy f-n så gött. Vi ÄR bra nu! Vill nog framför allt lyfta defensiven ändå, dvs våra backar. Jag tycker att det är de som i mångt och mycket tjänar ihop till Matssons nollor. Det han har att göra är liksom överkomligt :)
Alla till Ladan i morgon! Nu sluter vi upp oavsett hur besviken man är på vissa individer och på Nubben och hans tvivelaktiga ”livstidskontrakt” strösslade med guld och diamanter. Oavsett hur besviken vi är på Backlund, styrelse eller ... | Läs mer
För mig smäller Timrås seger högre. Sveriges innebandydamer vinner ju VM var och vartannat år. Så ofta är det inte TIK vinner 4 matcher och håller nollan två matcher i rad. Borde inte vår målvakt klättra ganska ordentligt i målvaktsligan nu?