{7566}: Som du säger så bör ju namnet i sig dra lite extra både vad gäller spelare, sponsorer, massmedia och publiken. Och han lär i så fall brinna av "revanschlusta" från åren i Elitserien. Nåväl det tar vi när/om det kommer.
Tycker Modos trend mer och mer liknar den nedåtgående spiral som både vi och SSK har snurrat nedför i 6-7 år nu. De ligger typ 3-4 år efter oss i utvecklingen(avvecklingen). Känns lite dubbelt. Samtidigt som man vill att Timrå ska vara det bättre laget så är det nog inte positivt om området mellannorrland inte finns representerat i högsta serien.
Nog för att gillar SCA arena, men sanningen är väl att den har spelat ut sin roll! Den andas hockey och kan bygga upp en helt fantastisk stämning! Men för alla sponsorer och andra rika knösar behövs det en fjantig evenemangsarena. ... | Läs mer
Och han lär i så fall brinna av "revanschlusta" från åren i Elitserien.
Nåväl det tar vi när/om det kommer.