EArk: För ett par år sedan var han ganska utskälld här, även av mig. För min del berodde det på att jag hade höga offensiva förhoppningar på honom. Så när han lyckades göra färre poäng i Allsvenskan än i SHL var det enkelt att döma ut honom. Därefter var jag helt blind inför det defensiva ansvaret han tar. Fram till den här säsongen. Nu börjar han växa fram till en favorit som jag gärna vill ha kvar.
Det är många härinne som inte är riktigt riktiga. Jacke vann matchen åt oss senast. Idag håller han oss kvar i första innan laget rasar ihop fullständigt i andra. Men vad gör då merparten av er? Skriker över att han inte tar 6-2. Otroligt. Tammefan.
Därefter var jag helt blind inför det defensiva ansvaret han tar. Fram till den här säsongen. Nu börjar han växa fram till en favorit som jag gärna vill ha kvar.