EXPLORERSMÅLAND: Vill så också men laget väger på tok för lätt obegripligt att inte någon kommenterar vad de ska göra. Men målet är tydligen att lalla på med dvärgar och sopor. Körde Sanny till flyget när han var här och han var jävligt förvånad att inte nubben lärt sig att Timrå vägt för lätt i det fysiska spelet sedan flera år tillbaka. Snacka med han andgående JVM och han förstår inte att man agerat för att täcka upp för JVM spelare och andra skador. Höll med mig att går man inte upp nu så är man ALLTID en farmarklubb åt andra
Modano: Jag håller med dig fullständigt att vi väger för lätt... Det har vi gjort länge nu... Skottmässigt körde vi över Pantern senast... Men....vi behöver tyngden att ta returerna... Vi har snabbheten i laget... En två tre KILLER i laget... Som VÅGAR stå framför kassen och kötta... Och en PP med ett rungande skott!!! Där har vi medicinen vi behöver i laget!!
Några här inne verkar vara mer upprörda över Stadins situation än vad Stadin själv är. Utgår man från vad han säger i ST idag lägger han ingen skuld på klubben (förutsatt att citatet är korrekt):
"– Det är inte så mycket man kan göra. ... | Läs mer