Perreman: Självförtroendet får gärna rusa iväg lite bara ödmjukheten inför uppgiften finns kvar. Efter de senaste 4 matcherna så finns det ju trots allt lite anledning att slå sig för bröstet. Utklassar Modoliderna i derbyt, spelar ut serietvåan BIK hemma och nu spöar vi överlägsna serieledaren Mora på bortaplan. Enda plumpen är väl OT förlusten mot Almtuna men i den matchen vänder vi ändå ett 0-3 till 3-3 och tar poäng. Vi går en ljus vår till mötes tror jag!!!
OlliJanne: Såg nu att EArk påpekat att Mora bara saknat en gubbe, vilket gör bedrift än bättre. Klart de kan slå sig för bröstet lite efter en riktigt bra period men som du säger, bara ödmjukheten inför uppgiften finns kvar så. I värsta fall har vi 11 poäng upp på BIK efter ikväll med 11 matcher kvar. Samtidigt 11 poäng kvar till kvalstrecket. Det är bara att jobba vidare som det sett ut sista matcherna nu, kämpa Timrå!
JonteD: Pratade för länge sedan med sittande ordförande. Högst densamme som lade strömming i saltlake. Han sa ungefär att det är så sjukt dyrt att ställa ett lag på isen som skall utmana om SM-guld att man nästan måste äventyra ... | Läs mer